//2016-2017 Kış Makyaj Trendleri ve Öneriler

Kış geldiğine göre artık hem kıyafetlerimizde hem de makyajımızda koyu renklere sarılabiliriz. Kışı sevmeyenler olduğu gibi koyu renklerin rahatlığından vazgeçemeyen kış tutkunları da aramızda. Bu kışın en trend makyaj renkleri; siyaha dönük bordolar, bakırlar, metalik renkler. Bunların yanında desen olarak grafik desenler ön planda ve cesareti olanlara günlük makyajı rengarenk bir karnavala dönüştürmek mümkün.

Gözler

Gözler bu kış metalik göz farlarının işgali altında. Özellikle bronz, bakır gibi tonlar bayrağı taşıyor. Eğer bu tonlarda bir makyaj yapacaksanız seçeceğiniz farın tonunun saç renginizle olan uyumuna dikkat etmenizi öneririz. Aksi halde yanlış bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle kahverengi ve mavi göze sahip kişilerde bronz ve bakır tonları enfes duracaktır. Esmer kişilere daha sıcak renkteki bakır tonlarına kaçmalarını önerebiliriz.

Sim kullanmaktan ne kadar hoşlanırsınız bilemeyiz ancak bu kış her şeyin simli olanı makbul. Özellikle eyelinerların neredeyse her rengi ve her rengin de simlisi üretilmeye başlandı. Kıyafetinizi tamamlayacak bir renk seçerek bu baskın trendi yumuşatarak kendinize uyarlayabilirsiniz.

Eyeliner çekmeyi ne kadar iyi beceriyorsunuz? Bu kış bunun da hiç önemi yok. Klasik eyeliner görüntüsünün biraz ötesine geçiyor ve gözlerimize dikkat çekici grafik çizgiler çiziyoruz. Klasik görüntüden uzaklaşırken makyajımızı özgürleştiriyoruz.

Renk sevenler yaza veda ederken üzülmesinler. Bu kış hiçbir rengin yazı kışı yok gibi. Eğer yeterince cesursanız yazın far seçiminizde gösterdiğiniz cesareti kışın da uygulayabilirsiniz. Neon renkteki farlar, klasik toprak tonları kadar kışa yakışıyor.

Ten Makyajı

Ten makyajında yoğun gölgeli, kontürlü trendi çoktan aştık. Sıra yazın çokça uyguladığımız strobing trendini bütün yüzümüze genel bir ışıltı olarak yaymaya geldi. Bunun birden fazla yöntemi var; ister highlighterınızı yüzünüzün belirli noktalarına sürüp dağıtabilirsiniz isterseniz de fondöteninize veya bb kreminize sıvı highlighter veya ışıltı veren bazlardan karıştırarak tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Tek amacımız aydınlık ve ışıltılı bir yüz.

Dudaklar

Dudaklar elbette ki göz makyajınız ile uyum içinde olmalı. Bu sene kırmızı ve bordo hüküm sürerken gotik diyebileceğimiz kadar koyu tonlara gidebilirsiniz. “Yok, ben koyu renk sevmiyorum.” diyenlerdenseniz göz makyajınızı ön plana çıkarıp dudaklardaki mat ve nüde trendini devam ettirebilirsiniz.

 

Ezgi Kümbüloğlu

ezgikumb1@gmail.com

 

Kaynaklar:

http://www.stylekadin.com/makyaj/2016-2017-sonbahar-kis-makyaj-trendleri.html

http://www.buseterim.com.tr/post/detail/guzellik/2016-sonbahar-makyaj-trendleri/2060/4166

http://www.pudra.com/guzellik/makyaj/2016-2017-sonbahar-kis-sezonu-makyaj-trendleri-26030-6.htm