//4 Soruna 4 Makyaj Hilesi

4 Soruna 4 Makyaj Hilesi

Cildimizde yaşadığımız kimi sorunları birkaç makyaj hilesi ile ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı görünmek mümkün! Tüm makyaj hileleri yazımızda.

  1. Cildimizde kimi zaman çeşitli sebeplerden (alerjik reaksiyon-grip-nezle) burun kenarları gibi bölgelerde kızarıklıklar meydana geliyor. Bu kızarıklıklar fondöten uygulandığında bile fondötenin altından gözükerek, ortadan kalkmıyor. Bu kızarıklıkları ortadan kaldırmak, fondötenin daha pürüzüz şekilde yayılmasını ve gözükmesini sağlamak için kamuflaj paletlerden yararlanmak çok iyi bir çözümdür. Kamuflaj paletlerde ciltteki çeşitli sorunlara yönelik sürülecek çeşitli renklerde ürünler bulunmakta. Konumuzda da bahsettiğimiz üzere ciltteki herhangi bir bölgede kırmızılık-kızarıklık mevcutsa kamuflaj paletteki yeşil rengi kızarıklık olan bölgeye uygulamak ardından da fondöteni sürmek, kızarıklığın tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda cilt renginiz de eşitlenmiş olacak, dışarıdan bakıldığında oldukça sağlıklı gözükecektir.
  2. Yorgun olduğunuz ya da uykunuzu alamadığınız günlerde göz altlarınızda oluşan mor halkaları, günlük uyguladığınız kapatıcılar ile çok net bir şekilde kapatamayabilirsiniz. Kapatıcıların yapısının inceliği, göz altlarınızda yüksek oranda mor halka olması gibi sebepler göz altlarınızın tam kapanmamasına neden olacaktır. Mor göz altları ise sizi gün içerisinde yorgun ve uykusuz göstermeye devam edecektir. Peki, göz altlarındaki mor halkalar nasıl gizlenir? Herhangi bir markadan edinebileceğiniz bir corrector işinizi görecektir. Correctorlar genel olarak cildinizdeki renk eşitsizliklerini eşitlemeye yardımcı olurlar. Kapatıcıya nazaran mor halka görüntüsü gibi cilt sorunlarını çok daha başarılı şekilde örterler. Önemli olan nokta corrector seçerken cilt tonunuza ve correctorın renginin cildinizle uyumlu olmasına özen göstermektir. Doğru correctorı bulduğunuzda göz altı mor halkalarınıza elveda diyebilirsiniz!
  3. Yoğun geçen günlerinizden sonra kimi zaman yüzünüzün şiş gözüktüğünü görebilirsiniz. Yüzünüzün olduğundan daha şiş gözüktüğü durumlarda bu şiş görüntüyü ortadan kaldırmak ve yüzünüzü daha ince göstermek için birkaç makyaj hilesi işinizi görecektir. Öncelikle cildinizdeki renk eşitsizliklerini fondöten ve kapatıcınız ile örttükten sonra yüzünüzü boyutlandırmanız gerekmektedir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bronzer. Bronzer ile yüzünüzde inceltmek istediğiniz bölgelere gölgeler verebilirsiniz. Örneğin yanaklarınız şiş gözüküyorsa elmacık kemiklerinize gölge vermek yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecektir. Burnunuzu daha kalkık ve ince göstermek içinse burnunuzun kenarlarına ve ucuna bronzer uygulamak oldukça etkili olacaktır.
  4. Çeşitli sebeplerden ötürü dökülen, cılız ya da oldukça hacimsiz kirpikleriniz var ve özel bir yere davetliyseniz, kirpiklerinizi hacimlendirip kaldırmak sizin için bir mesele olabilir. Ama bunun çözümü de son derece basit. Öncelikle kirpiklerinize bir maskara bazı uygulamakla işe başlayın. Bu baz kirpikleri rimele karşı hazırlayacak ve rimelin daha etkili olmasına katkı sağlayacaktır. Ardından ilk kat rimelinizi uyguladıktan sonra püf noktaya geçebiliriz. İlk kat sürdüğünüz rimel kurumadan hemen önce bebek pudrasından bir miktar alarak kirpiklerinize yedirin. Ardından ikinci kat rimeli sürün. Böylece kirpikleriniz iki kat daha hacimli ve kıvrık olacaktır. Bebek pudrasının etkisini fark ettikten sonra bu püf noktayı her zaman uygulayacaksınız!