//Birchbox Stajyerleri ile Okula Dönüş: 6 Yararlı Üniversite’de Yaşam İpucu

İlk kez üniversiteye gitmek söz konusu olduğunda, biz Birchbox stajyerleri olarak bunun heyecan verici ve hatta birazcık korkutucu olabileceğini biliyoruz. Bizler ilk yıl tecrübesine sahibiz ve sizin de ilk yılınızı rahatça geçirebilmeniz için en yararlı ipuçlarından bazılarını bir araya getirdik!

Yeni Oda Arkadaşıyla İlgilenmek

Oda arkadaşınızın yeni hayatınıza girip girmediğine bakılmaksızın kim olduğunu bilmek, önceden iletişime geçmek önemlidir! Okula ilk geldiğinizde, ilk akşamınızı birlikte akşam yemeği yemek için ayırın. İkinizin kendi alanlarınızı nasıl yaratmak istediğinizi tartışın. Unutmayın, yurt odanız uzun bir günün ardından dinlenmek isteyeceğiniz bir yer olacak ve oda arkadaşınızın bunu anlamasını isteyeceksiniz. Mutlu ve sağlıklı bir yaşam alanına sahip olabilmek için oda arkadaşınızla iletişim kurma alışkanlığı edinmelisiniz. Birbirinize saygı gösterin ve üzerinde anlaşabileceğiniz bazı yönergeler ve kurallar koymayı unutmayın!

Hızlı İpucu: Aranızdaki buzların kırılmasını mı istiyorsunuz? Matchmaker Maske Kitinizi oda arkadaşınızla ve diğer dost komşularınızla paylaşın!

Arkadaş Edinmek ve Oraya Yerleşmek

Bu kolayca üniversiteye gidebilmenin en korkunç bölümlerinden biri olabilir. Hayatınıza tekrar yeniden başlıyorsunuz ve lise arkadaşlarınıza veda etmek üzücü olabilir. Ama unutmayın, herkes yeni arkadaşlar edinmeye geliyor, bu yüzden ilk adımı atan taraf siz olursanız bunu takdir edeceklerdir! Açık fikirli olun ve yeni şeyler deneyin—kulüplerden Yunan yaşantısına kadar— ve her şeyin nerede gerçekleştiğini görün.

Hızlı İpucu: Bunu bir öğrenme süreci olarak ele alın. Eğer bir şey denerseniz ve beğenmezseniz, her zaman başka bir şey deneyebilirsiniz! Üniversitede geçirdiğiniz zamanınızı sevdiğiniz insanlarla ve sizi mutlu eden şeyler yaparak geçirmelisiniz.

Evden Uzakta Bir Ev Oluşturma

Daha önce de belirttiğimiz gibi, yurt odanız küçük olmasına rağmen uzun bir günün ardından

dinlenip rahat edebileceğiniz bir yer olmalı. Odaya renk ve kişilik katmak için tonlarca yastık, LED ışıkları ve duvar baskıları ile süsleyinbunlar olmadan oda oldukça kasvetli olabilir. Kirli çamaşırlarınızın ve odanızın temizliği için haftanın belirli günlerinde bir temizlik günü ayarladığınızdan emin olun. Böylelikle bu rutine alışırsınız ve temiz, sakinleştirici bir alana sahip olursunuz!

Hızlı İpucu: Evinizdeki odanızda kokulu mumlar seviyorsanız, ancak üniversiteniz onlara izin vermiyorsa, endişelenmeyin! Aynı kokuyu elde etmek için NEST Fragrances Grapefruit Reed Diffuser kullanın!

Uyumak

Hepimiz biliyoruz ki, bazı geceler 8 saatten daha az uyuyacaksınız. Ancak, uyku inanılmaz derecede önemlidir çünkü gün boyunca daha enerjik ve üretken hissetmenizi sağlar. Uyku düzeninizin oturması için her gün aynı saatte yatma alışkanlığı edinin. Elinizden geldiğince çok alarm ayarlayın! Önemli dersleri kaçırmak istemezsiniz.

Hızlı İpucu: Gece geç vakitlere kadar kütüphanede kalıyor ve odanıza geldiğinizde yüzünüzü yıkamak istemiyor musunuz? Yüzünüzü makyaj temizleme jeliyle yıkayana kadar makyaj temizleme mendiliyle kolayca temizleyin. (Acure Organics’ Coconut & Argan Oil Cleansing Towelettes’ı deneyin—Bu ürün hem çok etkili hem de dünya kadar paraya mal olmaz.) Saçlarınızı yıkamanız gerekiyorsa ancak ders öncesi aşırı uyku çekiyorsanız, Kuru Şampuanınızdan iki fıs sıktığınıza emin olun.

Sınıflar, Organizasyon ve Profesörler, Amanın!

Sınıflarda çok hızlı meşgul olabilirsiniz! Bunu kulüp toplantıları ve sosyal hayatınızla birleştirdiğinizde hızlı bir şekilde sıkılmanız çok kolaydır. Takviminizi kullanın! Notlarınızı renklerle kodlayın—Yalnızca işleri daha az sıkıcı kıldığı için değil, aynı zamanda ne tür bir olay yaşadığınızı da izleminize yardımcı olacağı için. Stresin minimuma indirgenmesi için işlerin üstesinden gelmek önemlidir; bu nedenle, tüm görevleriniz için bir planlayıcı tutun ve sizin için en iyi olan bir not alma/çalışma sistemi seçin. Profesörlerinize gelince, korkmayın! Unutmayın, size yardımcı olmaları için oradalar! Çalışma saatlerinden yararlanın ve ekstra yardım istemekten korkmayın!

Hızlı İpucu: Okuldaki ilk gününüzde kaybolmamanız için yarıyıl başlamadan önce ders işleyeceğiniz sınıfların yerlerini bulup bir göz atın. Bunu yaptıktan sonra, ders planınızı telefonunuzun arka planı olarak belirleyin. Böylece her zaman ulaşılabilir bir konumda olacaktır.

Zamanınızın Önemi

Üniversitede etrafınız sürekli insanlarla çevrilidir. Yiyin, yaşayın ve yaşıtlarınızla birlikte çalışın. Kendinize vakit ayırmayı unutmanın kolay olduğu söyleniyor. Bunu yapmak için planlayıcınızda daima bir zaman belirleyin. Stresli zamanlarda, duygularınızla iletişim kurabilmeniz için biraz yalnız kalmanız önemlidir. Bunu üniversitenizin sağlık merkezindeki bir okul danışmanıyla konuşarak, güvenilir bir profesör veya arkadaşınızla konuşarak, her şeyi bir günlük içine yazarak veya bir yoga sınıfında ders alarak yapabilirsiniz. Olasılıklar sonsuzdur, ancak en önemli şey sizi rahatlatacak ve sizi gençleştirecek bir şeyler seçmektir.

Hızlı İpucu: Günlük yazmak içinizdekileri döküp rahatlamanızı sağlayabilir ve ileride dönüp baktığınızda üniversitenin ilk yılına geri dönmek güzel olacaktır.

En önemlisi, eğlenin! Kendinizi tanımanın zamanı geldi. Unutmayın, siz gençsiniz! Hayatınızın geri kalanı için ne yapmak istediğinizi bilmiyorsanız veya akşam yemeği için ne istediğinizi bilmiyorsanız, sorun değil! Büyümenin, sınıftaki ve dışındaki deneyimleri öğrenmenin tam zamanı. Bundan sonrası sende… En iyisi henüz yaşanmadı!

Kaynak: https://www.birchbox.com/magazine/article/birchbox-interns-college-hacks