//Bu Sonbaharda Bilinmesi Gereken 22 Makyaj Trendi

Makyaj konfor alanının dışına çıkmak hiç bu kadar kolay veya güzel olmamıştı.

1) Çift Tonlu Dudaklar

Eğer yakından bakarsanız Rainey Qualley’in alt dudağının üst dudağına kıyasla çok daha koyu bir renkte olduğunu göreceksiniz. Bu, yıpranmış olanlara koyulaştırma ile daha doğal görünüm vererek daha iyi olmasını sağlar.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Tarte Lippie Lingerie Matte Lip Tint in Envy

2) Soğuktan Kızarmış Yanaklar

Hafif allık yıllar boyunca bir zorunluluktu ancak bu sezonun trend allığı, rengini soğuk havanın ta kendisinden alır. Yanaklarınıza dışarıdaki soğuktan dolayı aldığı renklerle ekstra dokunuşlar yapınız.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: HAN Natural Cheek and Lip Tint in Rose Berry

3) Takma Kirpikler

Tam olarak kirpik dipleri boyunca takılan takma kirpikler gözlerinizi daha büyük ve daha canlı gösterir. Geriye kalan makyajınızı ise modern bir görünüm için, aşırıya kaçmadan doğal tutun.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Ardell Wispies Lashes

4) Tamamlanmamış Eyeliner

Göz çevresindeki siyah eyelinerın etkisini üst ve alt kirpiklerimizin üzerine birkaç santimetre sedef layner ekleyerek azaltabiliriz, gözler aniden beklenmedik bir şekilde açılır.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Marc Jacobs Beauty Highliner Gel Eye Crayon Eyeliner in Champagne Shimmer

5) Kahverengi Dudaklar

Savaşmaya çalışmayı bırakın: 90’lar geri döndü. Bunun anlamı da bu sonbaharda dudakların kahverengi tonlarında olması demektir. Constance Wu’nun dudaklarındaki gibi demode hissettirmeyen, daha güzel gösteren bir kestane tonunu deneyin.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: L’Oréal Paris Infallible Matte Lip Paint in Festival

6) Bloklu Mavi Far

Renk yeterince cesur olmadığı için, bu göz görünümünün bloklu şekli onu zirveye koyuyor. Dudak ve yanaklarda aydınlık bir renk kullanarak makyajınızı dengeli tutunuz.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Milk Makeup Eye Pigment in Sesh

7) Allık Olarak Bronzlaştırıcı

Büyük bir ihtimalle sıcak bir bronzlaştırıcının şekillendirme için doğru bir seçim olmadığını biliyorsunuz ancak yeni bir allık rengi denemek söz konusu ise bronzlaştırıcı doğru seçim olacaktır. Yalnızca, görünümünüzü modern tutmak için içerisinde parıltı olmadığından emin olun.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Benefit Hoola Matte Bronzing Powder

8) Metalik Gözler

Michelle Trachtenberg’in gözleri, göz kapaklarının tamamındaki ve alt kirpik diplerindeki bakır renkli parıltı ile büyüleyici görünüyor. Bu görünüm gür kirpikler ve siyah göz kalemi ile daha dramatik bir hale getirildi.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Smith & Cult Book of Eyes Palette in Noonsuite

9) Cesur Dudaklar ve Yanaklar

Koyu bir dudak kadar güzel görünen başka bir şey yok ve pembe yanaklar tekrar moda. Gözleri hafif tuttuğunuz sürece, bu iki odak noktası aşırıya kaçmayacaktır.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Milani Color Statement Lipstick in Velvet Merlot, Physicians Formula Murumuru Butter Blush in Natural Glow

10) Her Yer Leylak Rengi

Leylak rengi, sıcak havalardan serin bir mevsime geçmek için en mükemmel renk tonlarından biridir; çünkü derin sonbahar renkleriyle birlikte yaz renklerinden daha dramatik hissettirir. Ve çeşitli cilt tonlarında ne kadar güzel göründüğünü düşünürsek neden tekrar dudaklarınıza, yanaklarınıza ve gözlerinize uygulamıyorsunuz?

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Bite Beauty Amuse Bouche Liquified Lipstick in Chutney, Hourglass Ambient Lighting Blush in Mood Exposure, Anastasia Beverly Hills Eye Shadow Single in Buon Fresco

11) Gündelik Kırmızı Dudaklar

Parlak bir makyaj görünümünde kırmızı bir dudak hepimiz için klasiktir, ancak hafif dağıtılmış eyelinerlı bir görünümle şatafatsız makyaj imajı uyandırılabilir.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Wet N Wild MegaLast Liquid Catsuit Lipstick in Flame of the Game

12) Gün Batımı Gözler

Turuncu, özellikle de göz kapaklarının üzerinde sert bir renk gibi gelebilir; ancak biraz kahverengi ile göz kapaklarınızın köşelerine gölge yaparsanız her cilt tonunda muhteşem görünecektir.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Sephora Collection Colorful Eyeshadow in Tropical Queen

13) Dikkat Çeken Alt Kirpikler

Podyum pistlerinde bu görüntü çok sergilendi: çizilmiş gibi görünen alt kirpikler. Özellikle alt kirpikleriniz için üretilmiş suya dayanıklı bir maskara kullanırsanız bu trendin daha uygulanılabilir bir versiyonunu elde edersiniz.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Pixi by Petra Lower Lash Mascara

14) Kuyruklu Eyeliner

Uçlara doğru yumuşayacak şekilde kirpik dipleriniz boyunca tipik kedi göz eyeliner sürün. Üst ve alt kirpik diplerinin dörtte üçüne çizilmiş bu eyeliner yumuşak ve ince bir kuyrukla tamamlanarak daha güzel bir görünüm sergiliyor.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Sephora Collection Contour Eye Pencil 12hr Wear Waterproof in Black Lace

15) Ultra Nemli Cilt

Nemli cilt minimal makyajlar ile birlikte sağlıklı ve modaya uygun görünecektir. Bu görünümü kendinizin nasıl yapacağını öğrenmek istiyorsanız kolay öğreticimize göz atın.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Ciaté London Dewy Stix Luminous Highlighting Balm

16) Mücevher Tonlarında Dumanlı Gözler

Dumanlı gözler her zaman favorilerimizden biridir ancak bu görünüme mavi, zümrüt, indigo gibi mücevher tonları uygulayarak gözlerinizi daha çok ön plana çıkarabilir ve 60’lar görünümü yakalayabilirsiniz.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Marc Jacobs Beauty Eye-Conic Multi-Finish Eyeshadow Palette in Smartorial

17) Hafif Aydınlanmış Cilt

Şekillendirme yapmanın aksine radarımızdan kaybolan, yavaş ama emin adımlarla ışığın yüzümüze vurduğu noktalara hafif bir şekilde aydınlatıcı uygulayın. Dudak üstü çizgisine, elmacık kemiklerine ve kaş kemiğine uygulanan hafif bir dokunuş ile cildiniz doğal olarak muhteşem bir görünüm kazanır.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: NYX Cosmetics Born to Glow Liquid Illuminator

18) Çift Tonlu Gölge

Seksi ve modern çift tonlu bir görünüm elde etmek için göz kapağınıza uyguladığınız renkli bir farı alt kirpik diplerinize uygulayacağınız dumanlı siyah bir far ile birleştirin ve güzelce dağıtın.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: ILIA Essential Shadow Palette

19) Parlak Kiraz Renkli Dudaklar

Sıcak veya derin pembe rengi, hava kapalı veya soğuk olduğunda gözlerinizi aydınlatmanın en mükemmel yoludur. Ancak günlük makyaj görünümünü bozmak istemiyorsanız gözlerinize ve yanaklarınıza hiçbir şey uygulamayınız.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Urban Decay Vice Lipstick in 69

20) Dumanlı Eyeliner

Eğer günün ortasında sürdüğünüz eyelinerın dağıldığını görürseniz onu silmeye uğraşmayın- kucaklayın, çünkü bu 90’ların yeniden deli gibi ilerleyen grunge modasır.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: L’Oréal Paris Voluminous Smoldering Eyeliner

21) Dudak Parlatıcısı

Bak şu işe, bu klasik dudak ürünü sonunda tekrar moda oldu. (Bonus: Yapış yapış formülü daha azaltıldı.)

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Laura Mercier Lip Glacé

22) Dramatik Kuyruklu Eyeliner

Kedi göz eyeliner asla tarz dışına çıkmayacak ancak yarım inçlik bir kanat eyelinerınıza ciddi bir duygusallık ekler.

İhtiyaç Duyacağınız Ürün: Maybelline New York Eye Studio Master Precise Liquid Eyeliner

 

Kaynak: http://www.goodhousekeeping.com/beauty/makeup/g3855/fall-makeup-trends/?slide=1