//Dünyanın En Pahalı 10 Giyim Markası

Multi milyar dolarlık bir endüstriye sahip olan giyim sektörü, aynı zamanda oldukça da rekabetçidir. Bu markalara sahip olmak için banka hesabınızın kabarık olması gerekir. İyi görünmek için daha fazla ödemeye istekliyseniz, bu markalar tam size hitap eder. İşte, dünyanın en ünlü markalarının da arasında olduğu, çoğunlukla ünlülerin ve cemiyetin zengin bireylerinin tercih ettiği, 2017 yılı dünyanın en pahalı giyim markaları listesi:

10. Guess

Çoğunlukla denim jeanleri ile tanıtan bu markanın kadın ve erkek kıyafetlerinin yanında saat, kemer, ayakkabı ve parfüm gibi aksesuarları da satılmaktadır. Ünlü Marciano moda firmasının da sahibi olduğu bu markanın kıyafet ve aksesuarları oldukça pahalıdır.

9. Fendi

İtalyan bir marka olan Fendi, 2017 yılının en lüks giyim markalarından biridir. Dünya genelinde 200’den fazla mağazası vardır. Ayakkabı, kıyafet, deri aksesuarlar, saatler, kadın el çantaları ve gözlükler tasarımları arasında yer alan ürün başlıklarıdır.

8. Armani

İtalya’da 1975 yılında başlayan Armani ismini duymayan yoktur. Tanınmış lüks giysi markası Armani’nin, Emporia Armani, Giorgio Armani, Armani Exchange, Armani Collezioni olmak üzere alt bölümleri vardır. Deri ürünler, ayakkabılar, saatler, kozmetik ürünler, aksesuarlar, kıyafet, mücevher ve güneş gözlükleri bilinen ürünleridir.

7. Versace

Kökleri İtalya’ya dayanan bir diğer lüks moda markası Versace’dir. Hem kadın hem de erkekler için kıyafet tasarlayan Versace, aynı zamanda makyaj ürünleri, kemerler ve saatler gibi bazı aksesuarlar da sunar.

6. Dolce and Gabbana

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından 1985 yılında İtalya’da kurulan Dolce and Gabbana, başlangıçta sadece kadınlar için kıyafet, çanta, güneş gözlüğü, ayakkabı, saat, makyaj malzemeleri ve parfüm üretmiştir. 1992 yılından beri erkekler için de koleksiyonlar tasarlamaktadır.

5. Gucci

Gucci şüphesiz, 2017 yılının en ünlü giyim markalarından biridir. Kurulduğu 1921 yılından beri moda endüstrisinde yukarılara tırmanmıştır. Piyasaya sunduğu ürün başlıkları arasında deri ürünler, saatler, ayakkabılar ve mücevherler yer almaktadır. Dünya genelinde 550’den fazla lüks mağazaya sahiptir.

4. Valentino

Merkezi Milan’da bulunan Valentino, şık tasarımı ile birçok ünlü ve zengin birey tarafından en çok aranan giyim markasıdır. Valentino tercih eden ünlüler arasında Elizabeth Taylor, Aga Khan ve Jacquline Kennedy bulunur. Ortalama gelir seviyesindeki kadın ve erkekleri hedeflemeyen lüks bir giyim markasıdır.

3. Prada

1913 yılında İtalya’da kurulan Prada, dünyanın en eski giyim markasıdır. İlk yıllarda deri ürünler satarken şimdilerde modaya uygun deri aksesuarlar, ayakkabılar, kemerler, saatler ve tabii ki kıyafetler de üretmektedir.

2. Dior

En pahalı ikinci giyim markası olan Dior, pahalı kıyafetler, saatler, ayakkabılar ve özellikle en çok bilinen el çantalarının yanında çocuklar içinde kıyafet tasarlamaktadır.

1. Chanel

Dünya genelinde oldukça yaygın olan Chanel ürünleri lüks ve sadedir. Ürünlerinin çok pahalı olması sebebi ile onları sadece gerçekten çok zengin kişiler kullanabilir. Kıyafet, haute couture, aksesuar, mücevher ve parfüm konusunda uzmanlaşmış bir markadır.