//Erkekler de Manikür ve Pedikür Yaptırır mı?

Erkek olmanız, ayaklarınızı, el ve ayak tırnaklarınızı ihmal ettiğiniz ya da onları bakımsız bıraktığınız anlamına gelmez. Erkekler de manikür ve pedikür yaptırır. Üstelik yaptırmaları da gerekir.

Neden Tüm Erkekler Utanmadan ve Sıkılmadan Manikür ve Pedikür Yaptırmalılar?

Erkekler evde ya da işte bazı cihazların, alet ve ekipmanların tamir ve bakımı gibi daha kirli işlerle uğraştıkları için tırnak diplerinde daha fazla kir ve yabancı madde birikir. Bu kirlerin düzgün bir şekilde uzaklaştırılması gerekir. Bu kirleri uzaklaştırmanız halinde artık kirli bir görüntü sergilemezsiniz.  İnsanların, iş görüşmelerinde ellerinize bakmadıklarını düşünüyorsanız, bilakis, onlar, kendinizi nasıl takdim ettiğinize ve tabii ki ellerinize de eleştirel bir gözle bakarlar. Bundan dolayı eller vücudumuzda çok dikkat çeken ve bakımlı olması gereken bölgelerdir.

Peki, Manikür Ya Da Pediküre İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Eğer el tırnaklarınız çok uzamış ve kötü görünmeye başlamışsa, elleriniz ceketinizin cebinde iken tırnak izleri oluşturuyorsa, artık tırnaklarınızın manikür zamanı gelmiş demektir. Ayaklarınız için de durum benzerlik gösterir. Ayaklarınız, berbat görünüyorsa, ayak tırnaklarınız çok uzamış ve kalınsa, bu durum çoraplarınızdan görünmeye başlamışsa pedikür yaptırmanın zamanı gelmiş demektir. Çünkü bu görüntü ile sandalet giymek istemezsiniz.

Siz bir trol değilsiniz.

Manikür ve Pedikür için En uygun Mekanı Nasıl Bulursunuz?

Bunun için, bayan bir arkadaşınızdan manikür ve pedikür yaptırabileceğiniz bir yer tavsiye etmesini isteyebilirsiniz. Gideceğiniz yerin temizliğinden emin olmalısınız. Kullandıkları manikür pedikür cihazları ve bakım malzemelerinin iyi temizlenmiş ve dezenfektanlarla bakterilerden arındırılmış olması gerekir. Aksi halde enfeksiyon kapabilirsiniz.

El ve ayak bakımı yaptıracağınız yere gittiğinizde onlar ne yapmaları gerektiğini zaten bilirler. Öncelikle, tırnak üzerinde yer alan ve bazen tırnağın beyaz kısmına kadar neredeyse tırnağın yarısını kaplayan kütikül adı verilen ölü deriyi keserler ya da geriye doğru iterler. Ayrıca, uzun tırnaklarınızı da keseceklerdir. Biraz garip gelse isterseniz tırnak parlatıcısı sürdürebilirsiniz. Bazı bireyler tırnak üzerinde leke oluşumunu önlediği için cilayı kullanmayı tercih edebiliyor.

Ayak bakımında durum ellere göre biraz farklılık gösterir. Her bireyin farklı ayak problemleri olabilir. Çoğunlukla, tırnakları temizlemekle başlarlar. Kütikül bakımı yapılır, daha sonra ponza taşı ile ayak tabanı ovularak ölü deri uzaklaştırılır. Gittiğiniz yere bağlı olarak, ayak nasırları ve sert derilerin bakımını da yapabilirler. Ardından ayaktaki kuru bölgeler losyon ile ovularak nemlendirilir. Tüm bu işlemlerden sonra size düşen rahatlığın zevkini çıkartmak olur… Ne zaman çoraplarınızı çıkarsanız ayaklarınızın güzel ve bakımlı görüntüsü ile kendinizi çok iyi hissedeceksiniz!

Kaynak: http://www.mensfitness.com/styleandgrooming/grooming/do-real-men-get-manicures-and-pedicures