//Gözlüklerinizle Muhteşem Gösterecek 13 Makyaj İpucu

Çok sevimli gözlüklerin olduğu bir yerde yaşamak için kutsanmış hissetmeniz gerekir. Bunun yerine, Stila Cosmeticspro makyaj sanatçısı Sarah Lucero’nun hazırladığı bu içerikte yer alan ipuçlarını kullanın; bunlar, rahatsız edici makyaj sorunlarından kurtulmanıza ve ne olursa olsun gözlüklerinizle samimi görünmenize yardım edecektir.

1. Bu renkler herkes için gurur verici olduğundan siyah yerine parıltılı koyu mavi veya yoğun bordo layner tercih edin.

Siyah layner veya gölge gözlüklü çoğu kız için ağır olabilir, ama Stila’nın yoğun bordo Smudge Stick Suya Dayanıklı Göz Kalemi gibi parıltılı koyu mavi veya yoğun bordo laynerı, cilt tonu veya saç renginiz ne olursa olsun daha sıcaktır ve herkesin iyi görünmesini sağlar. Bu tonlar yeterince parlaklık ve açıklık verir. Tüm bunlar gözlerinizi aydınlatırken size havalı ve eğlenceli bir görünüm kazandırıyor.

2. Tutkulu, dumanlı, şarap rengi gözler ile Cumartesi gecesi için bakışınızı değiştirin.

Kız arkadaşlarla geçirilecek bir gece için kim süper tutkulu bir bakışa sahip olmak istemez? Ancak gözlükle bu görünümü elde etmenin en iyi yolu göz farı sürmek ve seksi bir efekt için kirpik çizgisine yakın koyu erik rengi gibi sıcak bir renkte layner sürmektir. Yine, siyah layner veya gölge tonlarını tercih etmeyin, çünkü büyütüldüğünde biraz fazla olabilirler. Maybelline Eye Studio Master Drama Göz Kalemini Canlı Mor’da deneyin ve dramatik ancak yoğun bir görünüm elde etmek için koyulaştırın.

3. Gözlüklerin sık sık burnunuzun arkasında bıraktığı rahatsız edici kırmızı işaretleri gizlemek için renkli bir nemlendirici kullanın.

Stila Tüm Gün 10’u-Bir-Arada HD Işıltılı Güzellik Kremi gibi yüzünüzde kalın bir güzellik kremi uygulayın, ancak burnunuzun etrafındaki alan gibi belirli lekelere odaklanın. Bu şekilde, herhangi bir zamanda gözlüklerinizi çıkarsanız bile, gözlüklerin burnunuzun köprüsünü terk etme eğiliminde olduğu şu can sıkıcı küçük kırmızı lekelere sahip olmayacaksın. BB kremleri ve BB Fondötenleri aynı zamanda başlangıçtan itibaren düzensiz kızarıklıklardan kurtulmanıza yardım ederek cildinizi gerçekten parlak hale getirir, böylece gözleriniz daha da çarpıcı hale gelir.

4. Makyajınızın çerçevelerinize gelmesini önlemek için aşırı miktarda fondöten kullanımını bırakın.

Bunu, burnunuzun köprüsünde ve yanaklarınızda uygulamanız özellikle önemlidir, çünkü gözlüğünüz burada durmaktadır. Lucero, “Gözlüklerinize zaman zaman fondöten bulaşır çünkü baştan beri çok fazla nemlendirici veya fondöteniniz var, bu yüzden onları önlemek için ince tabakalar uyguladığınızdan emin olun” diyor. Güzellik Mikseri gibi bir makyaj süngeri kullanın, biraz ıslatın ve uyguladığınız fazladan ürünü veya fondöteni kaldırmak için burnunuzun köprüsünün üstünden ve yanaklarınızdan geçirin. Endişelenme, sadece fazla ürünü kaldırmaz; aynı zamanda sana havalı bir görünüm bırakacaktır. Son olarak, tozu ayarlama fırçası, gözlüklerinize fondöten yapışmasını önleyecek ve onları çıkarmaya karar verdiğinizde fondöteni giderecektir.

5. Kirpiklerinizin gözlüğünüzün merceklerine çarpmasını engellemek için kirpik makası kullanın.

Öncelikle, zaten yoksa, Kevin Aucoin Kirpik Kıvırıcısı gibi bir kirpik makası bulmak isteyeceksiniz. Sonra, maskara uygulamadan önce, kirpiklerinizi kıvırırkenklerine odaklanın; böylece gözlerinizi kırpıştırdıkça kirpiklerinizin cama vurma sorunu yaşamıyorsunuz. Lucero’nun hilesi: Başınızı geri eğin, Boynuzunu neredeyse yanağınıza yaslanacak şekilde tutun ve çok sıkı bir şekilde sıkıştırmadan kirpiklerinizin tabanında birkaç darbe uygulayın. Sonunda, boynuzunu açılı şekilde yanağınızdan kaldırın, makası kirpiklerinizin orta noktasına yerleştirin ve onları kıvırmak için uzunluğu boyunca sıkıştırın.

6. Kirpiklerinizin kökündeki maskara üzerine yoğunlaşın, ancak kirpik uçları üzerinde değil.

Normalde olduğu gibi kökten uca bir kat maskara uygulayın, ancak ikinci katta sadece köklere odaklanın. Lucero, “kirpiklerinizin uçları kökü kadar ağırsa, tekrar cama çarparak düşecekler” diyor. “Bunun yerine, kirpik köklerine doğru ileri geri sallayın, böylece kökte yoğunluğa sahip olursunuz ancak ucu ağır olmayacaktır.”

7. Krem gibi, su geçirmez bir formülle maskaranızın merceklerinizi lekelemesini önleyin.

Maskaranızın merceklere dökülmesinin iki nedeni olabilir: 1. Eskidir. Maskaranızı sadece 3 ay için kullanın, bu nedenle eğer zamanını aşarsa yeni bir tane alın. 2. Kremsi bir formül değildir ve nemlendirici içermez. Mercek üzerinde leke bırakmayacak bir maskara istiyorsanız, su geçirmez tercih edin. L’Oréal Voluminous Hacim Yapısı sadece Su Geçirmez Maskara değildir (kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra bu şekilde kalacaklardır, çünkü dayanıklı bir formül hızlı bir şekilde kurur ve şekillerini korur) aynı zamanda hidratlama maddeleri içerir bu yüzden kirpiklerinizin kuru, kırılgan ve pul pul kalmasını önler.

8. Az miktarda göz farıve nötr tonlarda stick — gözlerinizin gözlüklerden ağır görünmesini engellemek için.

Bazen kızların göz makyajı fazla olduğunda, ağır gözükmeye başlar, bu nedenle göz farı ile, özellikle de kaş kemik alanındaki çıplak bölgeyi asgari seviyede tutun. Ancak gölge vermeyi tercih ederseniz, Stila Kitten’e benzer bir gül altın gibi nötr tonları kullanın. Parlatıcı göz farı evrensel olarak gurur verici ve gözünüzde ağır görünmüyor, bu yüzden Lucero göz kırışıklığına karıştırarak göz kapağının her yanına uygulamanızı öneriyor ve böylece mercekleriniz üzerinden yoğun görünmüyor.

9. Batık görünmelerini önlemek için gözlerinizin altına daima kapatıcı uygulayın.

Şimdi, kapatıcıdan vazgeçme zamanı değil. Gözlüklerin göz çevrelerindeki karanlıklarınızı sakladığını düşünseniz de, objektifler aslında daireleri büyütebilir ve onları daha belirgin hale getirebilir. Bu nedenle, yeni BFF’niz olan YSL Touche Éclat gibi bir göz altı parlak kapatıcı düşünün. Lucero “Gözlerinizin altına toz koyarak hafifçe vurun ve daha parlak ve canlı görünmeye hazırlanın ve sadece gözlüklerini bir kalkan olarak kullanıyormuşsunuz gibi değildiyor.

10. Kaşlarınızı şekillendirmeyi unutmayın.

Gözlükleriniz onları gizleyebilseler de, yüzünüzü eksik göstermeyen bir makyaj için yardımcı olduğundan, kaşlarınız da aynı derecede önemlidir. Onları çarpıcı yapmak için, Anastasia Beverly Hills gibi berrak veya renkli kaş maskaraları kullanın ve kaşlarınızı yukarı ve dışarı doğru fırçalayarak hafifçe koyultun ve sonuçta yüzünüze muhteşem, gösterişli bir görünüm verin.

11. Çerçevelerinizin rengi göz kalemi seçiminize yön versin.

Siyah çerçeveleriniz varsa, herhangi bir layner rengi seçebilirsiniz. Ancak, gözlüğünüz koyu siyah değilse, Lucero koyu renkli bronz veya dumanlı kuvartz gölgeler denemenizi öneriyor. Kaplumbağa çerçeveleriniz varsa, göz makyajınızı daha yumuşak hale getirmek için gözlük çerçevelerindeki renklerden birini seçin.” Lucero, “En önemlisi, ürünün stili ve yerleşimi renkten çok daha fazla olması” diyor. “Örneğin, bir kedi gözü yapsanız bile göz renginizi ortaya çıkarmak için, renkli laynerı her zaman kirpik çizgisine sıkıca tutun. Bu şekilde layner, gözlerinizin dikkatini dağıtmak yerine onlara vurgu yapıyor.” diyor.

12. Şüpheniz olduğunda, daima bir kedi gözü tercih edin.

Kedi gözleri harika çünkü gözlerinizin olmasını istediğiniz şekli yaratabilirsiniz. Laynerın yoğunluğunu kirpik çizgisine yakın tutun, ancak farklı açılar ve şekiller ile deneme yapmaktan çekinmeyin. “Çerçevelerle cesur olursanız, laynerla cesur olun” diyor Lucero. “Bu şekilde, doğru alanlarda yeterince kontrasta sahip olursunuz.” Çerçevesiz gözlük kullanıyorsanız, gerçekten etkilemek için çift kanatlı bir çizgi deneyin.

13. Kalın çerçevelerinizi eşit koyulukta bir dudakla tamamlayın.

Burada denge önemlidir. İfade çerçeveleri ve klasik göz makyajı her zaman en iyi görünecektir. Lucero, “Ancak dudakların parlak ya da tamamen geleneksel olması gerekmiyor” diyor. “Köşeli çerçeveler ile muhteşem bir cesur göz ve mat, tozlu, cesur dudaklar şık ve moderndir.MAC’den Candy Yum-Yum gibi sıcak bir pembe ruj veya Dragon Girl’deki NARS Velvet Mat Dudak Kalemi gibi gerçek kırmızı da genel görünümünüz için mükemmel bitirme dokunuşları olabilir.

İşte artık tişört eşdeğeri makyaj değil “gözlük günü“!

Kaynak: http://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/advice/a5856/makeup-tips-and-tricks-for-girls-with-glasses/