//Renk Düzenleyici Bir Kapatıcıya İhtiyacım Var Mı?

Kapatıcı olmadan yaşayamayacağımız sır değil – gece geç vakitlere kadar bile çirkin lekelere ve ötesine kadar birçok kusuru örten kozmetik silah. Ancak biz her zaman sevgili kapatıcımızın yararlarını överken, kapatıcının en şaşırtıcı yeteneklerinden birini araştırmanın zamanı geldiğini biliyordukrenk düzeltme.

Evet, bazı kapatıcılar, mor gözaltı torbaları ve parlak kırmızı sivilce gibi renkleri düzeltme gücüne sahiptir. Renk düzeltici kapatıcılar konfor alanınızın biraz dışındaysa endişelenmeyin – bu kılavuzu, bilmeniz gereken her şeyi ortaya dökmek için bir araya getirdik.

Renk düzeltici nedir?

Renk düzeltici kapatıcılar kızarıklık, solgunluk ve genel renk değişikliği gibi cilt kusurlarını gizlemek için tasarlanmıştır. Koyu halkalar, yara izleri, koyu renkli lekeler ve hiperpigmentasyon olan herkes için özellikle iyi sonuçlar veriyorlar.

En hafif cilt renk sorunları, fondöteniniz ve kapatıcınız tarafından giderilebilir, ancak mükemmeli arıyorsanız, fondöteninizin altına renk düzeltici bir kapatıcı tam da istediğiniz sonucu verecek! Özellikle bu zor bölgelere karşı koymak için formüle edilmişlerdir.

Ancak, çok renk çeşidi var.

Sizin için doğru renk düzeltici kapatıcıyı seçmek, iki şeye bağlıdır: renk ve uyum. Aşırı renk değişikliği durumunda, daha yoğun renk tonlu daha ağır bir üründen faydalanmanız gerekir. Hafiften orta renge kadar renk değişimini azaltmak için daha yumuşak bir tonda daha şeffaf bir formül tercih etmelisiniz.

Hangi rengi seçmeniz gerektiği konusunda kafanız karışırsa, renk çarkına bakın: Renk çarkında tamamlayıcı renkler veya zıt renkler birbirini nötrleştirir.

1. Yeşil Renk Koruyucular

Yeşil koruyucular, doğum lekeleri, kızarıklıklar, cilt hassasiyetleri gibi aşırı kızarıklıkları düzeltir. Orta kızarıklık için daha şeffaf formüller kullanın. Yeşil, öfkeli kırmızı sivilce izleri için harika bir çözüm sunar. Leke üzerinde çok fazla tortu bırakmamaya özen gösterin. Sadece ona dikkat çekilmesini istemezsiniz.

2. Sarı Renk Koruyucular

Sarı koruyucular, pembe ve hafif kırmızı tonları düzeltir. Aşırı kızarıklık olmadığı sürece, kılcal damarların kırılması veya hafif hassasiyetler gibi sorunları düzeltmek için sarı üzerine yeşil kullanın. Sarı, burun ve ağız çevresindeki kızarıklıklar için mükemmeldir. Yalnız hafif bir ürün alın ve iyice uygulayın!

3. Pembe Renk Koruyucular

Pembe koruyucular, aşırı solgun ve zeytin yeşili ciltleri parlatarak sarı ve hafif yeşil renk tonlarını düzeltir. Pembe, çok hafif tonları vurgulamak için de mükemmeldir! Elmacık kemikleri ve gözlerin iç kısımlarında biraz ilerleyin.

4. Turuncu & Şeftali

Karanlık noktaları hangi renk düzeltiyor merak ediyorsunuz eminim! Turuncu ve şeftali rengi, mavi tonları, göz çevrelerinin altını, yaşlanmadan veya güneş ışınlarından kaynaklı karanlık noktaları düzeltir ve cilt tonunu parlatır. Turuncu, mavi lekeleri örtmek için mükemmeldir; şeftali gibi daha açık tonlardaki turuncu, daha hafif bir mavi örtücüsü olarak daha iyi sonuç verir.

Göz çevreleriniz için şeftali rengi kullanın. Sadece beş saat uyumuş olsanız bile yüzünüzü sekiz saat uyumuşsunuz gibi gösterecek.

5. Menekşe, Mor & Mavi

Mor ve mavi, sarı ve turuncu renk tonlarını etkisiz hale getirir, koyu renk lekeleri ve hiper-pigmentasyonu ve aşırı turuncu (kendinden bronzlaştığını düşünün) deriyi düzeltir. Saklamanız gereken sarı lekeler varsa, mor renk seçin. Yüzünüzün tamamında sarı tonlar konusunda güvende değilseniz, astarınızla az miktarda lila kapatıcıyı karıştırın ve fondöteninizin altına uygulayın.

Ürün Tavsiyeleri: NYX Profesyonel Makyaj Rengi Düzeltici Toz, Urban DecayNaked Cilt Rengi Düzeltici Sıvı, YSL Touche Eclat, NYX Profesyonel Makyaj Rengi Düzeltici Palet

Nasıl uygulayacağım?

Ürününüzü aldığınızda, daha azının daha iyisi olduğunu unutmayın! Doğru renk düzelticiyi uyguladıktan sonra, (vakit geçirmeden) fondöteni ve ardından bir makyaj süngeri ile kapatıcıyı uygulayın. Bu, renk düzeltici kapatıcının yerinde kalmasını sağlayacaktır. Ve yalnızca ihtiyaç duyduğunuz yerde düzeltici kullanın.

Bir renk düzeltici kapatıcı denemek ister misiniz? Düşüncelerinizi aşağıda paylaşın!

Kaynak: https://www.makeup.com/color-correcting-concealer